Aikido Kobayashi to bardzo widowiskowa i niezwykle efektywna szkoła aikido, sztuka walki. Ze względu na relaksacyjny charakter i brak elementów siłowych oraz przeciążeń jest odpowiednia dla dzieci, kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Nie ma w niej elementów przeciążających organizm, siłowych, destrukcyjnych, a także rozbudzania agresji. W Aikido Kobayashi, w sposób perfekcyjny i elegancki wykorzystuje się siłę przeciwnika do zneutralizowania jego ataku. Stosuje się rzuty, dźwignie, atemi waza. To Aikido z jasnymi, prostymi i uniwersalnymi zasadami, niezwykle dynamiczne, skuteczne i piękne.
cut
PDF Drukuj Email
Zapisy
zapisy_2010

Konichiwa! , Witam serdecznie

Cieszy nas zainteresowanie treningami Aikido w naszym Klubie! Trwają zapisy do grup początkujących (można się zapisywać przez cały rok! , najlepiej zrobić to na początku roku szkolnego).
Honorujemy karty Benefit Systems, OK System, Benefit Plus i inne.

Wiek ćwiczących:
od 3-4 lat wzwyż
Proszę o ile nie zr
obili Państwo tego wcześniej o przesłanie lub uzupełnienie danych, które pozwolą na zaplanowanie zajęć i przesłanie o nich informacji.
Aby zapisać się na listę danej grupy należy:

Skopiować tekst koloru zielonego i wkleić go do wiadomości (e-mail lub wiadomości na facebook’u), następnie uzupełnić wymienione w nim informacje i usunąć niepotrzebne, co pozwoli zaplanować zajęcia, grupy, odpowiedzieć, powiadomić o rozpoczęciu zajęć i o ewentualnych zmianach.

- imię i nazwisko,

- wiek lub rodzaj grupy (dzieci młodsze/ starsze, młodzież, dorośli).

- nr telefonu,

- e-mail,

- szkołę lub przedszkole wraz z adresem do której uczęszcza osoba chętna ćwiczyć w naszym dojo (dotyczy dzieci i młodzieży),

- Proszę o odpowiedź w jaki sposób dowiedzieli się Państwo o klubie Aikido Kobayashi Dojo?

O Aikido Kobayashi Dojo dowiedziałem/am się dzięki: [znajomemu, plakatowi w szkole, plakatowi w przedszkolu, plakatowi na słupie , plakatowi na tablicy ulicznej, plakatowi w sklepie, Reklamie w gazecie (jakiej? ), podczas pokazu (jakiego ?), programowi telewizyjnemu - jakiemu ? Inaczej (jak?) ].

Należy też wybrać miejsce treningów:

Toruń:
* Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza", ul. Rynek Staromiejski 7
* Przedszkole Miejskie Nr 14, ul. Inowrocławska 44, 87-100 Toruń
* Zespół Szkół nr 14, ul. Hallera 79, obok Mini Aquapark!
* Zespół Szkół nr 16 w Toruniu im. Wandy Szuman, ul. Dziewulskiego 2
* Zespół Szkół nr 15 w Toruniu, 87-100 Podgórz

W momencie kiedy liczba chętnych jest wystarczająca dana grupa rusza z treningami (wrzesień/ październik). Kilka dni wcześniej informujemy zapisane osoby o terminie pierwszego treningu. Zajęcia odbywają się od 14.00, 16.00, 17.00, ... , dorośli 19.00 a nawet 20.00.


Składki wpłacane przez członków klubu są różne zależnie od grupy, liczby godzin treningu, dzielnicy czy miejscowości, w której odbywają się treningi, co wpływa na koszty.

Gdy ćwicząca osoba nie chodzi na treningi np. ze względu na chorobę jest zwolniona z części składki.

Poniżej podaje inne informacje, które być może zainteresują chętnych do treningów w naszym dojo. Warto też przeglądnąć naszą stronę internetową, gdzie są podstawowe informacje, foto relacje
z wybranych wydarzeń naszego klubu z ostatnich kilku lat!!! Niestety strona pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale dla nas najważniejszy jest rozwój i podnoszenie poziomu aikido, a to łączy się z treningami, wyjazdami na staże, udzielamy też pokazów, sami organizujemy obozy, staże, spotkania klubowe. Jednym słowem im gorsza strona tym wyższy poziom :) Choć to pierwsze postaramy się wkrótce zmienić!
Bieżące infromacje najlepiej sprawdzić na naszym profilu !: www.facebook.com/aikido1988 (nie trzeba mieć konta aby go wyświetlić).

Oto wspomniane wyżej informacje:

Pierwsze dwa treningi - próbne - traktujemy niezobowiązująco. Decyzję o zapisaniu się na zajęcia można podjąć po tych dwóch treningach. To najlepszy sposób aby spróbować, sprawdzić się i uzyskać odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania.
W przypadku schorzeń, kontuzji należy decyzję skonsultować z lekarzem (przeważnie zaleca treningi Aikido Kobayashi w naszym klubie).


Strój:

- spodnie od dresu + koszulka (krótki lub długi rękaw), klapki z tworzywa sztucznego (do szatni, ćwiczymy na boso).

Początkujący:

Dzieci i młodzież ćwiczą 1 lub 2x w tygodniu po godzinie (60 min, ponad 10 godzin lekcyjnych w miesiącu). Starsi ćwiczą 2x w tygodniu po godzinie przez 1/2 roku, potem 3 godziny tygodniowo lub od razu 2x w tygodniu po 1,5h. Zaawansowani mogą ćwiczyć 5 razy w tygodniu po 1,5 do 2 godzin.

W ciągu roku członkowie naszego Dojo mogą brać udział w treningach, międzynarodowych stażach treningowych które odbywają się w Toruniu oraz innych miastach, a także za granicą (Niemcy, Francja, Włochy), pokazach, obozach, egzaminach, spotkaniach klubowych.

Wysoki poziom nauczania aikido gwarantuje długi staż treningowy Janusza Górskiego, połączony z ogromną ilością konsultacji technicznych dzięki częstym kontaktom z różnymi mistrzami sztuk walki. W wielu takich stażach uczestniczyli również jego uczniowie. Po powrocie, na treningach w grupie zaawansowanej analizowane są wychwycone szczegóły techniczne wzbogacając i nieustannie rozwijając poziom techniczny, a instruktorzy i asystenci przekazują tę wiedzę wszystkim pozostałym grupom.

Janusz Górski oraz Jego uczniowie dotychczas uczestniczyli w ponad 280 stażach zarówno w Polsce jak i za granicą (głównie w Niemczech, Francji, Włoszech, Czechach). Jest to rekordowy dorobek pod tym względem jeśli chodzi o sztuki walki w regionie i jeden z największych w Polsce. Ponadto odbyło się ok. 30 obozów szkoleniowych w większości międzynarodowych. W Toruniu zorganizowaliśmy ponad 40 staży treningowych Aikido Kobayashi.

Średnia ilość konsultacji technicznych w jakich uczestniczymy wynosi ponad 10 w roku !!! Jest to niezwykle ważne, szczególnie w Aikido. W sumie uczestniczyliśmy w ponad 280 (!!!) takich stażach, a także obozach treningowych. W innych klubach średnia to 1-3 staże i obozy w ciągu roku, a suma staży nie przekracza 20-60. Mimo, że stopnie instruktorów mogą być takie same lub nawet wyższe, to ich jakość oczywiście jest zupełnie inna!

Rok 2016/17 będzie kolejnym rokiem treningów, spotkań, pokazów, obozów, staży treningowych krajowych i zagranicznych, rok doskonalenia umiejętności, przestrzegania zasad, pokonywania trudności i poznawania nowych ludzi.

Warto wspomnieć, że Hirokazu Kobayashi lider naszei szkoły ćwiczył pod okiem twórcy aikido - Morihei Ueshiby przez ostatnie 20 lat jego życia. Jest to ważna informacja, ponieważ Aikido Morihei Ueshiby ewoluowało. Zupełnie inne było na początku niż w późniejszej fazie rozwoju. Dlatego Szkoła Aikido według przekazu Hirokazu Kobayashi'ego zawiera wiele zasad, kruczków technicznych, których nie można odnaleźć w innych szkołach aikido ponieważ M. Ueshiba wprowadził je właśnie pod koniec swojego życia. Można stwierdzić, że Kobayashi otrzymał najbardziej dopracowaną i przemyślaną wersję Aikido. Np. w roku 1964 O'sensei M. Ueshiba wprowadził ważną zmianę w rozwoju aikido. Liczący przeszło 80 lat mistrz, udoskonalił swoje techniki odnajdując zasadę meguri. Koncepcja meguri w naturalny sposób wprowadziła wiele dalszych zmian, które były konsekwencją jej wdrożenia. Kolejne zmiany dotyczyły między innymi pracy mieczem (aikiken) i kijem (aikijo). Kobayashi sensei jako jeden z nielicznych przejął tę koncepcję i stała się ona cechą charakterystyczną jego aikido. Ciekawostką jest, że zmiany te nie przyjęły się w głównej siedzibie Aikido w Hombu Dojo, w Tokio. Trudno ocenić, czy uczniowie Ueshiby, uczący w Tokio nie dostrzegli ich w pracy swojego nauczyciela, czy po prostu ulegli panującej w Hombu Dojo "rutynie". Przyczyną takiego stanu rzeczy być może fakt, że Morihei Ueshiba w tym czasie przyjeżdżał do Osaki, gdzie nauczał Hirokazu Kobayashi' niemal każdego miesiąca i prowadził tam 10-cio dniowe staże, natomiast w Tokio O'Sensei bywał dość rzadko, około 2 dni w miesiącu lub nawet wcale.

Warto ćwiczyć ponieważ:

Aikido Kobayashi ćwiczone w naszym klubie to bardzo widowiskowa i niezwykle efektywna (szkoła Aikido) sztuka walki. Jest odpowiednia dla dzieci, kobiet i mężczyzn w każdym wieku, ze względu na relaksacyjny charakter i brak elementów przeciążających organizm, siłowych, destrukcyjnych, a także rozbudzania agresji. W Aikido Kobayashi, w sposób perfekcyjny i elegancki wykorzystuje się siłę przeciwnika do zneutralizowania jego ataku. Charakteryzuje się m.in. stałą kontrolą osi centralnej przeciwnika, dokładnością i skutecznością stosowanych dźwigni, rzutów, atemi. Unikalnymi sposobami władania mieczem i kijem opartymi na staro japońskiej szermierce zwanej bezszelestnymi mieczami (otanashi no ken). To Aikido z jasnymi, prostymi i uniwersalnymi zasadami, niezwykle dynamiczne, skuteczne i piękne. Znakomicie spełnia rolę odstresowującą, dostarcza niezbędnej dla zdrowia dawki ruchu. Intensywne konsultacje z najlepszymi mistrzami tej szkoły powodują że jesteśmy bezkonkurencyjni jeśli chodzi o poziom techniczny, metodykę nauczania. W Toruniu AIKIDO Kobayashi Dojo Janusza Górskiego działa już od 1988r !!! i jest najdłużej istniejącą szkołą w regionie, a także jedną z najdłużej istniejących w Polsce.

Konsultacje techniczne Aikido poprzez udział w stażach treningowych, obozach, warsztatach:
 • Jean-François Riondet 8 DAN (Francja),
 • Andre Cognard 8 DAN (Francja),
 • Giampietro Savegnago 8 DAN (Włochy),
 • Jacek Wysocki 8 DAN (Polska),
 • Etienne Leman 7 DAN (Francja),
 • Adrien Halm 8 DAN (Francja),
 • Antonio Albanese 7 DAN (Włochy),
 • Patrick Matoian 6 DAN (Francja),
 • Jürgen Rohrmann 7 DAN (Niemcy),
 • Dariusz Bieńkowski 6 DAN (Polska),
 • Hubert Klehr – 5 DAN (Niemcy),
Oraz pojedyncze staże z mistrzami aikido:
 • P.Suriano,
 • G.Polimeno,
 • J.Dufey,
 • R.Czempyk,
 • Y.Flon,
 • A.Gonzato,
 • M.Mann
 • F.Toyoda
 • W.Kirmiel
Konsultacje techniczne Ju - Jutsu:
 • Silvano P. Rovigatti GO JO Ju - Jutsu 8 DAN (Włochy),
 • Antonio Garcia Hakko Ryu 8 DAN (Belgia),
 • Jhonny Bernaschewice Chi Ryu Aiki-Jutsu 8 DAN (Belgia)
 • John Lepton 9 DAN Ju-Jitsu (Irlandia).
Zapraszamy do wspólnych treningów w jednym z naszych dojo. Do zobaczenia na macie !!!wróć na górę strony