Aikido Kobayashi to bardzo widowiskowa i niezwykle efektywna szkoła aikido, sztuka walki. Ze względu na relaksacyjny charakter i brak elementów siłowych oraz przeciążeń jest odpowiednia dla dzieci, kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Nie ma w niej elementów przeciążających organizm, siłowych, destrukcyjnych, a także rozbudzania agresji. W Aikido Kobayashi, w sposób perfekcyjny i elegancki wykorzystuje się siłę przeciwnika do zneutralizowania jego ataku. Stosuje się rzuty, dźwignie, atemi waza. To Aikido z jasnymi, prostymi i uniwersalnymi zasadami, niezwykle dynamiczne, skuteczne i piękne.
Strona główna Newsy wspólne Kolejny rok treningowy w Toruniu rozpoczęty!
cut
PDF Drukuj Email
Kolejny rok treningowy w Toruniu rozpoczęty!

zapisy_2010

 

Informacje dla początkujących:

Cieszy mnie zainteresowanie treningami Aikido w naszym Klubie! Trwają zapisy do grup początkujących (można się zapisywać przez cały rok, najlepiej zrobić to na początku roku szkolnego).

Wiek ćwiczących: od 5 lat wzwyż

Aby zapisać się na listę danej grupy należy podać:

- imię i nazwisko,

- nr telefonu,

- wiek lub rodzaj grupy (dzieci młodsze/ starsze, młodzież, dorośli).

Należy też wybrać miejsce treningów:

Toruń:

Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza", ul. Rynek Staromiejski 7
Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Samuela Bogumiła Lindego, ul. Raszei 1
Zespół Szkół nr 14, ul. Hallera 79, obok Mini Aquapark!

Chełmno:

Sala Gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 4, oś. M.C. Skłodowskiej

Chełmża:

Aula Szkoły Podstawowej nr 3, ul Hallera 21


W momencie kiedy liczba chętnych jest wystarczająca dana grupa rusza z treningami (koniec września w O.P.P. “Dom Harcerza”, początek października pozostałe dojo). Kilka dni wcześniej informujemy zapisane osoby o terminie pierwszego treningu.

Składki wpłacane przez członków klubu są różne zależnie od grupy, liczby godzin treningu, dzielnicy czy miejscowości, w której odbywają się treningi, co wpływa na koszty.

Gdy ćwicząca osoba nie chodzi na treningi np. ze względu na chorobę jest zwolniona ze z części składki.Poniżej podaje inne informacje, które być może zainteresują chętnych do treningów w naszym dojo. Warto też przeglądnąć naszą stronę internetową, gdzie są podstawowe informacje, foto relacje z wybranych wydarzeń naszego klubu z ostatnich kilku lat!!! Niestety strona pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale dla nas najważniejszy jest rozwój i podnoszenie poziomu aikido, a to łączy się z treningami, wyjazdami na staże, udzielamy też pokazów, sami organizujemy obozy, staże, spotkania klubowe. Jednym słowem im gorsza strona tym wyższy poziom :) Choć to pierwsze postaramy się wkrótce zmienić!


Oto wspomniane wyżej informacje:

Pierwsze dwa treningi - próbne - traktujemy niezobowiązująco. Decyzję o zapisaniu się na zajęcia można podjąć po tych dwóch treningach. To najlepszy sposób aby spróbować, sprawdzić się i uzyskać odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania.


Strój:

- spodnie od dresu + koszulka (krótki lub długi rękaw), klapki z tworzywa sztucznego (do szatni, ćwiczymy na boso).

W przypadku schorzeń, kontuzji należy decyzję skonsultować z lekarzem (przeważnie zaleca treningi Aikido Kobayashi w naszym klubie).


Początkujący:

Dzieci i młodzież ćwiczą 2x w tygodniu po godzinie (60 min, ponad 10 godzin lekcyjnych w miesiącu). Starsi ćwiczą 2x w tygodniu po godzinie przez 1/2 roku, potem 3 godziny tygodniowo lub od razu 2x w tygodniu po 1,5h. Zaawansowani mogą ćwiczyć 5 razy w tygodniu po 1,5 do 2 godzin.

W ciągu roku członkowie naszego Dojo mogą brać udział w treningach, międzynarodowych stażach treningowych które odbywają się w Toruniu oraz innych miastach, a także za granicą (Niemcy, Francja, Włochy), pokazach, obozach, egzaminach, spotkaniach klubowych.

Wysoki poziom nauczania aikido gwarantuje długi staż treningowy Janusza Górskiego, połączony z ogromną ilością konsultacji technicznych dzięki częstym kontaktom z różnymi mistrzami sztuk walki. W wielu takich stażach uczestniczyli również jego uczniowie. Po powrocie, na treningach w grupie zaawansowanej analizowane są wychwycone szczegóły techniczne wzbogacając i nieustannie rozwijając poziom techniczny, a instruktorzy i asystenci przekazują tę wiedzę wszystkim pozostałym grupom.

Janusz Górski oraz Jego uczniowie dotychczas uczestniczyli w ponad 250 stażach zarówno w Polsce jak i za granicą (głównie w Niemczech, Francji, Włoszech, Czechach). Jest to rekordowy dorobek pod tym względem jeśli chodzi o sztuki walki w regionie i jeden z największych w Polsce. Ponadto odbyło się ok. 30 obozów szkoleniowych w większości międzynarodowych. W Toruniu zorganizowaliśmy ponad 34 staże treningowe Aikido Kobayashi.

Średnia ilość konsultacji technicznych w jakich uczestniczymy wynosi ponad 10 w roku !!! Jest to niezwykle ważne, szczególnie w Aikido. W sumie uczestniczyliśmy w ponad 250 (!!!) takich stażach, a także obozach treningowych. W innych klubach średnia to 1-3 staże i obozy w ciągu roku, a suma staży nie przekracza 20-60. Mimo, że stopnie instruktorów mogą być takie same lub nawet wyższe, to ich jakość oczywiście jest zupełnie inna!

Rok 2010/11 będzie kolejnym rokiem treningów spotkań, pokazów, obozów, staży treningowych krajowych i zagranicznych, rok doskonalenia umiejętności, przestrzegania zasad, pokonywania trudności i poznawania nowych ludzi.


Warto wspomnieć, że Hirokazu Kobayashi lider naszei szkoły ćwiczył pod okiem twórcy aikido - Morihei Ueshiby przez ostatnie 20 lat jego życia. Jest to ważna informacja, ponieważ Aikido Morihei Ueshiby ewoluowało. Zupełnie inne było na początku niż w późniejszej fazie rozwoju. Dlatego Szkoła Aikido według przekazu Hirokazu Kobayashi'ego zawiera wiele zasad, kruczków technicznych, których nie można odnaleźć w innych szkołach aikido ponieważ M. Ueshiba wprowadził je właśnie pod koniec swojego życia. Można stwierdzić, że Kobayashi otrzymał najbardziej dopracowaną i przemyślaną wersję Aikido. Np. w roku 1964 O'sensei M. Ueshiba wprowadził ważną zmianę w rozwoju aikido. Liczący przeszło 80 lat mistrz, udoskonalił swoje techniki odnajdując zasadę meguri. Koncepcja meguri w naturalny sposób wprowadziła wiele dalszych zmian, które były konsekwencją jej wdrożenia. Kolejne zmiany dotyczyły między innymi pracy mieczem (aikiken) i kijem (aikijo). Kobayashi sensei jako jeden z nielicznych przejął tę koncepcję i stała się ona cechą charakterystyczną jego aikido. Ciekawostką jest, że zmiany te nie przyjęły się w głównej siedzibie Aikido w Hombu Dojo, w Tokio. Trudno ocenić, czy uczniowie Ueshiby, uczący w Tokio nie dostrzegli ich w pracy swojego nauczyciela, czy po prostu ulegli panującej w Hombu Dojo "rutynie". Przyczyną takiego stanu rzeczy być może fakt, że Morihei Ueshiba w tym czasie przyjeżdżał do Osaki, gdzie nauczał Hirokazu Kobayashi' niemal każdego miesiąca i prowadził tam 10-cio dniowe staże, natomiast w Tokio O'Sensei bywał dość rzadko, około 2 dni w miesiącu lub nawet wcale.


Warto ćwiczyć ponieważ:

Aikido Kobayashi ćwiczone w naszym klubie to bardzo widowiskowa i niezwykle efektywna (szkoła Aikido) sztuka walki. Jest odpowiednia dla dzieci, kobiet i mężczyzn w każdym wieku, ze względu na relaksacyjny charakter i brak elementów przeciążających organizm, siłowych, destrukcyjnych, a także rozbudzania agresji. W Aikido Kobayashi, w sposób perfekcyjny i elegancki wykorzystuje się siłę przeciwnika do zneutralizowania jego ataku. Charakteryzuje się m.in. stałą kontrolą osi centralnej przeciwnika, dokładnością i skutecznością stosowanych dźwigni, rzutów, atemi. Unikalnymi sposobami władania mieczem i kijem opartymi na staro japońskiej szermierce zwanej bezszelestnymi mieczami (otanashi no ken). To Aikido z jasnymi, prostymi i uniwersalnymi zasadami, niezwykle dynamiczne, skuteczne i piękne. Znakomicie spełnia rolę odstresowującą, dostarcza niezbędnej dla zdrowia dawki ruchu. Intensywne konsultacje z najlepszymi mistrzami tej szkoły powodują że jesteśmy bezkonkurencyjni jeśli chodzi o poziom techniczny, metodykę nauczania. W Toruniu AIKIDO Kobayashi Dojo Janusza Górskiego działa już od 1988r !!! i jest najdłużej istniejącą szkołą w regionie, a także jedną z najdłużej istniejących w Polsce.


Konsultacje techniczne Aikido poprzez udział w stażach treningowych, obozach, warsztatach:
Jean-François Riondet 8 DAN (Francja),
Andre Cognard 8 DAN (Francja),
Giampietro Savegnago 8 DAN (Włochy),
Etienne Leman 7 DAN (Francja),
Adrien Halm 7 DAN (Francja),
Jacek Wysocki 7 DAN (Polska),
Patrick Matoian 6 DAN (Francja),
Jürgen Rohrmann 6 DAN (Niemcy),
Dariusz Bieńkowski 5 DAN (Polska),
Hubert Klehr – 4 DAN (Niemcy),

Oraz pojedyncze staże z mistrzami aikido:
P.Suriano,
G.Polimeno,
J.Dufey,
R.Czempyk,
Y.Flon,
A.Gonzato,
M.Mann
F.Toyoda
W.Kirmiel

Konsultacje techniczne Ju - Jutsu:
Silvano P. Rovigatti GO JO Ju - Jutsu 8 DAN (Włochy),
Antonio Garcia Hakko Ryu 8 DAN (Belgia),
Jhonny Bernaschewice Chi Ryu Aiki-Jutsu 8 DAN (Belgia)
John Lepton 9 DAN Ju-Jitsu (Irlandia).


Zapraszamy do wspólnych treningów w jednym z naszych dojo. Do zobaczenia na macie !!!
wróć na górę strony